A Gábor Dénes Főiskola várja jelentkezésedet szeptemberben induló alapképzéseire és felsőoktatási szakképzéseire! Jelentkezni az e‑felvételi rendszerében tudsz, december 23-tól egészen február 15. éjfélig. Nézzük is át a jelentkezéssel kapcsolatos legfontosabb kérdéseket, valamint a tudnivalókat főiskolánkkal kapcsolatban.

Hogyan tudok jelentkezni?
A jelentkezés menetéről és az ügyintézésről mindent megtudhatsz felvételi tájékoztató oldalunkon.
Az a hallgató, vagy volt hallgató kérheti felvételét – a központi felsőoktatási felvételi eljárásban történő részvétel nélkül, önköltséges képzésre – informatika képzési területének olyan szakára, ahol az adott felsőoktatási intézmény kreditátviteli szabályai szerint legalább 30 beszámítható kreditponttal rendelkezik. Bővebben ITT olvashattok erről a lehetőségről.
Hány ponttól tudok bekerülni?
Alapképzésre csak az a jelentkező vehető fel, akinek az emelt szintű érettségi vizsgáért, a nyelvvizsgáért, illetve az OKJ bizonyítványért adott többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 280 pontot. Felsőoktatási Szakképzések esetén ez a pontszám 240 pontra módosul.
Mik a legfontosabb határidők, dátumok?
A jelentkezési időszak december 23-án kezdődik és a végső határideje február 15. éjfél. A hitelesítés határideje február 20. A ponthatárok tervezett kihirdetése 2022. július 21-én lesz. Ezután legkésőbb augusztus 8‑ig megküldjük a sikeres felvételről szóló határozatot a jelentkezőknek.
Mennyibe kerül a képzés?
2022 őszén már államilag támogatott képzésen kezdhetitek meg tanulmányaitok a Gábor Dénes Főiskolán. A jelenlegi rendszer szerint a képzési idő másfélszerese alatt kell elvégezhetitek az alapszakot, vagyis akár 12 féléven át is tanulhattok magyar állami ösztöndíjas képzésben, teljesen ingyenesen.
Az induló nappalis és távoktatásos alapképzések önköltségei megtalálhatóak ITT. A Felsőoktatási Szakképzések elérhetők már 195.000 Ft/ féléves áron. Főiskolánk részletfizetési kedvezményre nyújt lehetőséget, ha valaki a tanulmányait saját erőből fedezi, szociális helyzete ezt indokolja (ezért kérjük mellékelni vele egy háztartásban élők kereseti igazolását), vagy már nem jogosult diákhitel felvételére (elmúlt 35 éves).
Mi is az a FOKSZ?
A felsőoktatási szakképzésben szerezhető oklevél már két év után piacképes tudást és szakmát biztosít. Ugyanolyan hallgatói juttatásokat biztosít, mint az alapképzési szakok (diákigazolvány, diákhitel). A képzés során megszerzett kreditek a későbbi tanulmányok során beszámíthatók, így megkönnyíti az alapképzés elvégzését is. Jó hír, hogy a felsőoktatási szakképzést igazoló oklevéllel rendelkező felvételi jelentkező mentesül az emelt szintű érettségi követelménye alól.

Mik a távoktatás előnyei?
A nappali teljes idejű képzési forma, vagyis heti öt napból álló tanítási hét keretében, a munkanapokon kell megszervezni az oktatást. Felvett hallgatóink (nappalis és távoktatásos egyaránt) a szemeszter kezdetén ingyenesen megkapják a hozzáférési jogot elektronikus tananyagainkhoz, így nem kell pénzt és idő pazarolni a tankönyvek beszerzésére.
Hazánkban elsőként a GDF vezette be a távoktatásos képzési formát. Ennek lényege, hogy a tanulási folyamatot az ILIAS elektronikus rendszeren keresztül tutorok és mentorok támogatják. Épít az oktató és a hallgató interaktív kapcsolatára, valamint az önálló hallgatói munkára. Továbbá a tanórák száma nem éri el a teljes idejű képzés tanóráinak 30%-át, valamint az órák péntek délutáni és szombati napokon nagyrészt online kerülnek megtartásra. Kiváló lehetőséget biztosít, ha valaki gyereknevelés, munka‑, vagy egyéb elfoglaltság mellett is szeretne továbbtanulni és diplomát szerezni lakóhelytől függetlenül.

Ne feledd, idén már az emelt érettségi is követelmény a felsőoktatásba való bekerüléshez! Jelentkezz ingyesen elvégezhető matekérettségi felkészítő kurzusunkra!
További kérdéseddel bátran keress minket:
info@gdf.hu +36 (1) 472 5 472
Vagy látogass el Nyílt Napunkra!