A projekt az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program „Képzők képzése, különös tekintettel a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai (MTMI) képzésekre és azok fejlesztésére ” felhívás keretében valósult meg, forrását az Európai Szociális Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosította.
Projekt neve:
Oktatói és vezetői továbbképzések a Gábor Dénes Főiskolán a műszaki és informatikai felsőoktatás minőségének javítására és kapacitásának bővítésére.
Projekt rövid összefoglaló leírása:
A projekt keretében a Főiskola oktatóinak és vezetőinek továbbképzését megvalósítottuk meg olyan szakterületeken, melyeket a Főiskola munkatársai, vezetői és oktatói közösen, a hallgatói visszajelzéseket is figyelembe véve jelöltek ki. Oktatóink számára oktatás-módszertani, oktatástechnológiai, valamint szakmai angol nyelvi továbbképzéseket valósítottunk meg külföldi partnerek bevonásával, ezzel biztosítva a legkorszerűbb módszerek és technológiák megismertetését. A Főiskola vezetése számára egy 3 részből álló menedzsment tréning sorozatot terveztünk, melynek célja a vezetői ismeretek bővítése, korszerűsítése. A Főiskola összes oktatójának és vezetőjének közös képzést kínáltunk további három témában, melyeket kiemelten fontosnak ítélünk egy felelős polgárokat nevelő felsőoktatási közegben: a fenntartható fejlődés, az éghajlatváltozás és a minőségügy témakörében.
Projekt időtartama:
2010. január 1. – 2011. szeptember 30.
Kedvezményezett:
Gábor Dénes Főiskola
1119 Budapest Mérnök utca 39.
Telefon: +36 (1) 203‑0283
Email: info@gdf.hu
A támogatás mértéke: 25 191 240 Ft.
Támogató:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Honlap: http://www.nfu.hu/
Közreműködő szervezet:
ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 45. “C” épület
Telefon: +36 (1) 273‑4250
Honlap: http://www.esza.hu/
Projekttevékenységek – képzések:
1. PEDAGÓGIAI MÓDSZERTANI ISMERETEK FEJLESZTÉSE érdekében az alábbi képzéseket szervezzük:
- Távoktatási módszertani továbbképzés elsődiplomás oktatási programokban 80 tutor és 6 mentor továbbképzése
Tematika
További információk
Ütemezés és előadók - Az oktatók felkészítése atipikus oktatási módszerek alkalmazására a felsőoktatásban kb. 40 oktató részére
További információk - Távoktatási módszertani továbbképzés másoddiplomás, mesterszintű oktatási programokban angliai felsőoktatási intézmény bevonásával kb. 10 oktató részére
További információk
2. MODERN OKTATÁSTECHNOLÓGIA ESZKÖZÖK HASZNÁLATA: A tananyag- és tartalomfejlesztés megvalósításához képzést szervezünk az alábbi tevékenységekben:
- A videokonferencia eszközének használata a Főiskola távoktatási programjaiban: módszertani képzés (elmélet és gyakorlat 15 fő részére)
További információk - Tananyagfejlesztő: Elearning tananyagfejlesztés (tananyag- és tartalomfejlesztésre, oktatási modulok elkészítésére, képzés 15 oktató részére)
Tematika
További információk
3. SZAKMAI NYELVTUDÁS BŐVÍTÉSE: Az idegen nyelvű képzések beindításának elengedhetetlen feltétele az oktatók nyelvtudásának fejlesztése, ennek megvalósítására szervezzük az alábbi két tevékenységet
- IT oktatók angol nyelvi továbbképzése 25 fő részére
További információk - E‑Tutor képzés angol nyelvtanároknak 5 fő részére
További információk
4. OKTATÓI ÉS VEZETŐI TOVÁBBKÉPZÉS KÖZÖSEN
(kb. 90 fő részére)
- Fenntartható fejlődés
További információk - Éghajlatváltozás: A klímaváltozás, és társadalmi, gazdasági, ökológiai hatásai
További információk - Minőségügyi ismeretek
További információk
Témakörökben a felsőoktatási tevékenység minőségének javítására, a globális társadalmi kérdések iránti nyitottságra, a felelős és tudatos életvitel iránti elkötelezettségre való nevelés céljából.
- Biztonságos Cisco távoli elérésű hálózatok
5. VEZETŐI TOVÁBBKÉPZÉS
Az intézményirányítás hatékonyságának növelésére 3 részből álló tréningsorozatot tervezünk a Főiskola vezetőinek (12 fő) az alábbi témakörökben:
- Vezetési ismeretek tréning
További információk - Konfliktuskezelés tréningek: A hatékony konfliktuskezelés
További információk - Időgazdálkodás tréning
További információk