Félfogadás helye és ideje:
Információs Központ
szerda 13:00–16:00
csütörtök: 09:00–12:00
A záróvizsga az oklevél megszerzéséhez szükséges ismeretek, készségek és képességek ellenőrzése és értékelése, amelynek során a hallgatónak arról is tanúságot kell tennie, hogy a tanult ismereteket alkalmazni tudja. A záróvizsga a tantervben meghatározottak szerint több részből — szakdolgozat vagy diplomamunka megvédéséből, további szóbeli, írásbeli, gyakorlati vizsgarészekből — állhat.
A hallgató a végbizonyítvány megszerzését követően bocsátható záróvizsgára. A záróvizsga a végbizonyítvány megszerzését követő vizsgaidőszakban a hallgatói jogviszony keretében, majd a hallgatói jogviszony megszűnése után, két éven belül, bármelyik vizsgaidőszakban, az érvényes képzési követelmények szerint letehető. A tanulmányi és vizsgaszabályzat a záróvizsga letételét a végbizonyítvány kiállításától számított második év eltelte után feltételhez kötheti. A hallgatói jogviszony megszűnését követő ötödik év eltelte után záróvizsga nem tehető.
Nem bocsátható záróvizsgára az a hallgató, aki a felsőoktatási intézménnyel szemben fennálló fizetési kötelezettségének nem tett eleget.
A főiskolán két záróvizsga-időszak van: a januári vizsgaidőszakhoz kötődő januári záróvizsga-időszak, illetve a júniusi vizsgaidőszakhoz kapcsolódóan júniusi záróvizsga-időszak. A záróvizsga-időszakot úgy kell megszervezni, hogy azon az összes jelentkezett hallgató részt tudjon venni, valamint biztosítani kell azt is, hogy a még aktív hallgatók az abszolutóriumukat megszerezhessék. Augusztus utolsó hetében csak javító záróvizsga-időszak van.
A záróvizsgára a szakdolgozat benyújtásával, és azzal egyidejűleg a záróvizsgára történő jelentkezési lap leadásával lehet jelentkezni. A jelentkezési határidő januári záróvizsgára november 15., júniusi záróvizsgára április 15.
Záróvizsgára történő jelentkezés után azt lemondani nem lehet.
Az első záróvizsga ingyenes, ha azt a hallgató jogviszony keretében teszi le, vagy jogviszonya megszűnése utáni első vagy második záróvizsga-időszakban teljesíti. Egyéb esetben az első záróvizsga díja a mindenkori Hallgatói Követelményrendszerben rögzített díjat köteles megfizetni.
Sikeres záróvizsga rész nem ismételhető.
Sikertelen záróvizsga esetén a sikertelen részt legfeljebb kétszer lehet megismételni.
Az oklevelet a szak képzési és kimeneti követelményei szerinti nyelvvizsgát igazoló okirat bemutatásától számított harminc napon belül kell kiállítani és kiadni annak, aki sikeres záróvizsgát tett. Ha a hallgató a záróvizsga időpontjában már bemutatta azt az okiratot, amely az előírt nyelvvizsga-követelmények teljesítését igazolja, az oklevelet a sikeres záróvizsga napjától számított harminc napon belül kell kiállítani és kiadni számára.
A záróvizsgával kapcsolatos további információk, dokumentumok az ILIAS-on (Taneszköztároló\Záróvizsgáztatás) érhető el.